Deníček 2012

Plánování blogu

11. června 2012 v 14:27 | Luc
Přečti si tenhle krátký článek, zas tak moc toho není :)

Rozhodla jsem se, že zavedu rubriku věnovaný psům, jelikož tohle je psí blog, spíš se teda zaměřuju na své psy, někdy sem hodím něco o mých dalších svěřencích, ale přeci jenom, když už je to (alespoň blog o zvířatech), tedy konkrétně o psech, určitě by tu neměly chybět články věnované jim. Takže sem dám rubriku ,,PSI", do které bude spadat všechno kolem, jako strava, pohyb, sporty, pravidla jednotlivých sportů, zajímavé informace o různých plemenech a další. Začnu postupně, nečekejte, že sem dám všechno za jeden den, navíc tenhle týden bude zabijácký (o čtvrtletkách ani nemluvě) -.-". Tent o týden bych ale začla úplně od začátku, a to od momentu, kdy si jdeme koupit psa/štěně :o). Nečekejte 300 stránkové opsané knihy nebo podobně.. všechno bude psáno mými slovy (samozejmě pravdivá tvrzení, pokud si nebudu jistá, do nějaké té knihy či časopisu juknu) ;))

A za druhé. Sice jsem ještě nenarazila na nějaké Vaše dotazy ohledně psů či králíků nebo i potkanů.. zavedu rubriku ,,OTÁZKY A ODPOVĚDI", jelikož dobrých rad není nikdy dost a každá rychlá odpověď se cení. Zatím nic jiného neplánuju, nebo mě zatím nic jiného nenapadá.. případně něc dopíšu =D.

Tak až zítra

10. června 2012 v 0:33 | Luc
Ahoj...vlastně i dobrou noc.. dneska jsem sem chtěla dát článek o 2 posledních procházkách (spíš ta ze dneška... byla fakt záživná! posoudíte sami) :D ale chce se mi už celkem spát, tak to nechám na zítra ;) dobrouu

NEW SIDE.. dogtrekk image for my dogs!

6. června 2012 v 20:39 | Luc
Jen jedna část z výbavy!

upozornění: fotky jsou foceny mobilem, takže si vynechte vyše negativní poznámky :DD)

Dnes jsem se odhodlala zajít do zverimexu s oběma psama. Chtěla jsem už konečně udělat něco s jejich dosavadní výbavou, chtěla jsem jim koupit postroj - oboum.

Neměli moc výběr, ale tak alespoň něco. Zkusila jsem dát Gustymu ten, co má na obrázcích na sobě, sice mu padl, ale i když jsem to utáhla na maximum, pořád mu to bylo u krku volnější. Pravda je ta, že když bude na vodítku, tak se to natahne a nebude mu to vadit.. tak jsem to vzala i Arnymu. Ten samej, stejnou velikost. Už pak měli jen růžovou, ale to bych mu neudělala zase :D. Měli jeden pěkněj tmavě zelený, ale byl mu velký :/ tak mají stejný. No jó, jsou to bráchové.. trochu odlišní a s trochu větším věkovým rozmezím.. :D.. mají stejné obojky, teď i postroje.. ale alespoň budou ladit :). Těším se na trekk s těma dogsiskama <3

Vodítko s tlumičem (nakonec koupím rovou se zabudovanou rozdvojkou, protože to mužu pooužít jak pro oba, tak pro jednoho) koupím později ;) už mám vytipovaný obchod, kde je to nejlevnější.. ještě prolezu pár zveráčů a koupím misku na vodu - silikonovou, protože ty textilové s neropustným igelitem v sobě snadno zpuchří a když se nedosuší, tak zasmrádnou..

tak už fotky..


KLIK CČ (pro zobrazení všech fotek, klikněte na CČ)
Eldorka? Ba né.. omyl

2. června 2012 v 17:38 | Luc
Sice jsem teď pár článků věnovala především ,,Eldorce", s tímhle se nejde nepochlubit! Ve čtvrtek jsme byli na veterině, aby to moje mimino naočkovali proti myxomatoze a král. moru, veterinářka zjistila, že je to klučina :D Trošku mi ujela ruka no :) tak je to Eliášek. Pak ze zjistilo, že má v bobkách trochu kokcidií a tak nám dala přeléčivo, kterým budu cpát jak Elího, tak Bíffu.

Jak to bude se soužitím? Elíka nechám na konči června vykastrovat, aby mohl být spolu s Bíff v kleci :). Nezmění se mu temperament ani aktivita, jenom se stane neplodným. Rozdělený je přece jenom budu mít asi ještě měsíc po kastraci, protože se muže stát, že samec je ještě měs. po kastr. plodný.

A tady pár foteček Elíka ze zahrady, když bylo pěkně:CLICK CČ (klikni na CČ pro zobrazení všech fotek)

Co máme v plánu

25. května 2012 v 15:24 | Luc
Ahojec, takže zítra jdu s Gustíkem a ještě kámoškou do stromovky, ta, předpokládám, taky bere psa. Arnyho neberu, protože chci vzít ještě foťák a jeho bych tam nemohla pustit.. takže by t bylo trošku komplikovanější i tak cesta metrem, takže s Arnym tam půjdu třeba jindy ;). Nafotím nějaký fotky a pak je sem prdnu :D.

Co podnikneme o prázdninách? Tak každopádně vyrazíme na chalupu na dogtrekky (když jsem na chalupě, tak vždycky vzdychám, že tam nemůžu mít svýho pronajatýho koníka, to by bylo fantastický!:)) ale bohužel to nejde :((..), určitě tam hned u vesnice půjdeme na zdejší koupaliště (rybník), kde psiska hodně vyřádíme :D spíš kámoška. Ta má ,,plavacího psa". Né, že by mi ani jeden neuměl plavat, ale sami nevlezou celí do vody tak, aby plavali.. Samozřejmě pár snímečků bude.. (i víc xD) a pak jedu na LŠDF s jinou kámoškou, to se mooc těším! Je to jinak řečeno ,,Letní škola digitální fotorafie". Škoda, že letos nevyšel Svojanov :), ale snad (!) příští rok!!!


(PS. Fotky dodám zítra ze zítřejšího plánu):D

zatím - Luc

když už jsme u těch fotek..

18. května 2012 v 22:03 | Luc
Mám ještě pár fotek svého králičího miminka :) je to 8 týdenní králinda celým jménem Eldor Élement de Feu (jméno fr. pův.) v překladu znamená ,,Eldorka živel ohně" :)


Fotky z procházky

18. května 2012 v 15:59 | Luc
Ahoj, tak jsem se dokopala k tomu sem dát ty fotkyy:D jsou teda z centrálního parku a je to tam super! (thumb up) takžee teď přejdeme k fotkám =D


(tahle fotka je hrozně vtipná :D)

(Arny si to štráduje... kolem rybníka:) )

(tuhle mám ráda :) taková ...harmonická)

KLIK CČ

Ták dobrou :)

15. května 2012 v 22:12 | Luc
Ahoj, tak dneska jsem nic nepřidala, ale to se těšte na zítra.. fotky z dnešní mega procházky! + moje modelka Ellí (králíček - 7 týdenní mimi) - poprvé na zahradě na dece (na stolečku).. luxus :)

Dneska jdu spát.. a budu aktualizovat zítra :) tak dobrou ;))

Aktuálky ze dne

14. května 2012 v 21:06 | Luc
Ráno, když jsem byla ve škole jsem si myslela, že už by se to počasí konečně mohlo umoudřit. Vypadalo to tak nadějně! A potom se to zase skazilo :D achjo.. já už se těším na 20°C! ^^ No a teďka jsem moc netrénovala, asi spíš začnem trénovat dogdancing a poslušnost. Agility nám jde, takže to bude spíš takový na udržení kondice, jinak závody neplánujem. Nejdřív ještě pujdeme do Motola k Petře Hamšíkové a pak uvidíme, třeba někam pojedeme :). Ale to až tak o prázdninách.

S Arnym musim začít agility, on na poslušnost ani na DD není, takže spíš to agility, nojo, musím o dát znova do kondice. Závody s ním rozhodně neplánuju, protože je hrozně nevyspitatelný a mohlo by se stát, že by mi vůbec neskákal..

Tak to je tak o dnešku a o mým plánování:) - PS: a at už to počasí se umoudř!!! :D

Počasí bez nálady

13. května 2012 v 14:47 | Luc
Jak bylo hezky, tak se zase skazilo :/. Netvrdím, že když bylo dusno a 25°C, tak to bylo super, škoda, že jsem nebyla na chalupě. Tam bychom šli do lesa a to by bylo něco jiného než jen ve stínu sedět na zahradě v pergole. Ale čekala jsem, že jenom zaprší a bude zase teplo, tak ono nic :D. Zase je to výhoda v tom, že se psiskama mužu víc trénovat a tolik se nezadejchaj. Pro ně to je asi tak ideální. Arny, který nemá moc rád vedra, jemu je teď hej, ostatně oboum, je to pro ně lepší, ale teda já si vezmu větrovku a i tak je mi zima :DD.
Tak a co se týče toho provazového postroje, tak si jenom koupím provazy a vytvořím si ty postroje sama ;), myslím, že to zvládnu. No a když ne? Tak sou i další pokusy :D.. ale jsem celkem zručná, takže v sobě mám určité předpoklady xD no, uvidíme. Kdyby měl někdo třeba s takovým postrojem zkušenosti, určitě napiše))

..no, asi tak nějak si představuju ten provaz.. :)

Jo a Gustíka jsem nedávno obrala, takže je na supr letnim sestřihu a na zadku jsem mu nechala spešl kuličku :D takže to vypadá jak nádor. Ale mně se to líbí, je to roztomilý))

KLIK CČ.

Za tu dobu, co jsem tu nebyla..

12. května 2012 v 20:54 | Luc
Tak časy se určitě změnily.
Gustík už slavil své 3. narozky, Biffy porodila vrh krásných 5 miminek, Eldorka (její miminko) zůstává u mě.. :)
Konečně nastává to období ,,předprázdninový", kdy už myslím jen na to, jak budu někde chodit po lesích, courat se psem krajinou, nebo cválat po louce :D..
Konečně bych taky chtěla Gustíkovi i Arnymu koupit postroj, ale nějakej lehoučkej, provazovej klidně, aby jen netáhli za obojky a ,,neškrtili se"(pokud ho neseženu, koupím si provaz (tenčí, lehhký, měkký a udělámsi ten postroj sama), teda, Gustíka pouštím, takže se neškrtí, teď už dokonce i ,,makáme" na kondičce a 3x týdně ho cvičím. Pokouším se proplést agility, DD i poslušnost, ale těším se, až konečně někdy vyrazím s Gustou na trénink. Jarní mezinárodku psů v Letňanech jsem propásla, je to asi z důvodu, že jsem neměla s někým jít, sama bych asi nešla.. :/ ale tak bude zas na podzim a to psa budu zásobovat nějakým vybavkem určitě :D uvidíme. V létě se doost těším na chalupu, kde je hodně lesů a přírody, takže si vytyčíme trasu dogtrekku a vyrazíme si na tůru :) spát v lese asi nehodnám, prtože sem srab a noci se bojím :D.. asi bych to kámošce zkazila, raději jí to říkat nebudu! A taky se musíme vyzbrojit (do batohu strčit nějaký to brnění, kdyby nás přepadl mega kanec. No, jiný nebezpeční nám asi nehrozí, když to tak řeknu. Medvědi u nás nežijou (snad), tak to bude ok :D snad tam nepotkáme nějaký úchyly z vesnice (a že jich tam je xD) no... tak si raději vemem i pepřák xD


klik CČ a více fotek..
 
 

Reklama